Przejdź do głównej zawartości

Czarne szkło, czerwony jadeit i brązowo-zielony imbir = kolczyki z kulinarnym tłem

Ostatnio zgłosiła się do mnie Pani z zapytaniem czy nie sprzedałabym jej naszyjnika. Potem poprosiła o dorobienie do niego kolczyków.
Ponieważ Pani Basia z maili wydaje mi się bardzo sympatyczną osobą postanowiłam ofiarować jej jakiś gratis. Troszkę pomyślałam wygrzebałam wszystkie koraliki jakie miałam na stanie i powstały takie oto kolczyki. Czarne szkło połączone z czerwonym jadeitem, tak na szczęście. Podobnież  Hiszpańscy konkwistadorzy często nosili amulety wykonane z jadeitu.





Jako ekspozytor kolczyków posłużył mi korzeń imbiru, który znalazłam w spiżarni mamy kiedy byliśmy u niej na wakacjach. Warunki mu chyba sprzyjały bo wypuścił pędy. Za mim wsadzę go do ziemi postanowiłam go wykorzystać.
Na dzisiaj kończę bo zmęczona jestem bo wyprawie do parku rozrywki rodzinnej w Rybniku.
Pozdrawiam i zapraszam do komentowania!!!

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Moja kolekcja szkła cz1 Motyw roślinny

Szkło prasowane już od dawna mnie fascynuje swoją prostotą i uroczym wyglądem. Kolekcja się coraz bardziej rozrastała a miejsca nie przybywało, dlatego pewnego dnia stwierdziłam że muszę się ograniczyć tylko do talerzy. Są płaskie wiec łatwo je przechowywać. Korzystając z tego że wszystkie zbiory trzeba było przenieść do nowego mieszkania, postanowiłam je skatalogować. Blog będzie chyba najlepszym miejscem żeby je skatalogować bo z każdego miejsca mogę sprawdzić co już posiadam a czego jeszcze nie mam. Dzisiaj talerzyki z motywem kwiatowym lub roślinnym/florystycznym.  Talerze /talerzyki  pochodzą z Huty Szkla Gospodarczego Ząbkowice i innych Polskich Hut Szkła, Francuskiej wytwórni szkła  Arcoroc, wytwórni Lesisepat Mantsala, Findlandia oraz innych ston świata. Duża cześć talerzy nie została zidentyfikowana. Wszystkie łączy motyw roślinny. Talerzyki z  Ząbkowic: Talerzyk stokrotki projekt Ludwik Fiedorowicz. Wymiary średnica 13cm i wysokość 1,8cm. Kolor łososiowy.

Serwis Kasia projekt Adam Sadulski Mirostowickie Zakłady Ceramiczne w Mirostowicach Dolnych.

Serwis do herbaty Kasia wyprodukowany w Mirostowickich Zakładach Ceramicznych w Mirostowicach Dolnych. Jego projektantem był Adam Sadulski. Porcelit malowany, szkliwiony. Na spodzie sygnatura Mi lub MIROSTOWICE (w zależności z którego okresu pochodzi dany serwis). Prawda że kolorystycznie jest piękny. Na przedostatnim zdjęciu pokazane dwa dzbanki i mleczniki, każdy z nich inaczej wybarwiony. Cały czas jestem zauroczona tymi kolorami.  Informacje wyczytane ta temat tego serwisu z internetu: Serwis „Kasia” jest pierwszym serwisem zaprojektowanym w Mirostowicach.. Rozpoznawalny , dzięki charakterystycznym kształcie filiżanek i smukłym uchwycie na pokrywce cukiernicy.  Pochodzi ze strony  https://patyna.pl/produkt/serwis-dla-singla-kasia-mirostowice-lata-60/ Serwis Kasia z  kolekcji designu Beaty Bochińskiej na licytacji DESA living uzyskał cenę 500zł. Wylicytowany zestaw można zobaczyć na stronie:  https://desa.pl/pl/auctions/342/object/34296/serwis-do-herbaty-kasia-dla-6

Kolczyki do konkretnej sukienki

Moją przyjaciółka idzie w  sobotę na wesele swojej przyjaciółki. Ma śliczną niebieską sukienkę i brakuje jej dodatków do tej kreacji.   Postanowiłam jej trochę pomóc i stworzyć coś do konkretnej sukienki. Zrobiłam duże kolczyki w kształcie listków. Kolczyki są duże efektowne (lśnią w świetle lamp) ale bardzo lekkie. A oto efekt mojej pracy: Zdjęcie jednego kolczyka  Zdjęcie kolczyków w świetle lampy Na koniec zdjęcie materiałów z których zostały wykonane kolczyki. Syntetyczny jedwab i syntetyczny srebrny sznurek. Jak się wam podoba moja propozycja kolczyków dla przyjaciółki ? Proszę o komentarze czy pasują do pokazanej sukienki .